خانه / خرید حلقه چاه / فروش چاه آب دربست با پروانه شمال استان فارس

فروش چاه آب دربست با پروانه شمال استان فارس

می دانید که برای استفاده و بهره برداری از چاه احتیاج به پروانه و اجازه می باشید. چاه های غیر مجاز شما را در چاه عمیقی از دردسر قرار خواهند داد. اگر به دنبال چاه آب دربست با پروانه شمال استان فارس می باشید، در این مطلب با ما همراه شوید.

چاه به چه چیزی اطلاق می شود؟

چاه گودال های عمیقی در دل زمین بوده که به صورت عمود درون زمین نفوذ کرده و در یک حجم و گنجایش خاک را از زمین جدا شده است. چاه ها انواع مختلف و هم چنین کاربرد های بسیار زیادی دارند. حفر چاه مربوط به زمان های بسیار زیادی است و گذشتگان برای پیدا کردن آب چاه های مختلفی حفر کرده و به سفره های زیر زمینی نفوذ می کردند.

 

چاه اکثرا برای به دست اوردن آب حفر می شده است، اما امروزه برای کار های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنان حفر چاه برای به دست آوردن آب رایج بوده و در تمامی ملت ها از این روش استفاده می شود.

مشاورین خبره در زمینه خرید

مشاورین خبره در زمینه خرید

۰۹۱۳۳۵۰۵۳۷۸ پورسلیمان ۰۹۱۳۲۵۲۵۳۹۷ پوررضایی

منظور از چاه با پروانه چیست؟

 

به دلیل خشکسالی و کمبود باران و هم چنین شدت یافتن مصرف آب، برای تامین آب مورد نیاز حفر چاه به شدت افزایش یافته است. افراد بسیاری وجود داشته که به صورت غیر استاندارد و بدون اجازه با حفر چاه های متعدد و بی رویه سبب شده اند تا سفره های زیر زمینی نیز کاملا خالی و عاری از آب شوند.

به همین سبب برای حفر چاه قوانین مختلفی وضع شده است، تا مانع از استخراج زیاد و بی رویه آب و ایجاد آسیب بر روی زمین و طبیعت شوند.

یکی از این قوانین اخذ و دریافت پروانه جهت بهره برداری از چاه آبی می باشد. چنین چاه هایی مورد تایید وزارت های آب و کشاورزی بوده و پیش از حفر هزینه های مختلفی جهت حفر چاه پرداخت شده است. چنین چاه هایی کاملا دارای مجوز می باشند و استفاده از آن ها هیچ گونه آسیبی به زمین وارد نمی کند.

آیا چاه قابل فروش است؟

چاه نیز مانند املاک مختلف مورد خرید و فروش واقع می شود، اما نه به این شکل که این گودال عمیق به تنهایی فروخته می شود. چاه و قطعه زمینی که چاه در ان حفر شده است، بنا به قیمت روز ارزش گذاری شده و سپس جهت خرید و فروش معرفی می شوند.

مشاور خرید باغ

مشاور خرید باغ

۰۹۱۳۳۵۰۵۳۷۸ پورسلیمان ۰۹۱۳۲۵۲۵۳۹۷ پوررضایی

قیمت چاه ها بنا به عمق و مقدار آبی که از ان ها استخراج می شود، مشخص خواهد شد. گاهی قرار است ملک مورد خرید و فروش واقع شود، اما به دلیل وجود یک چاه آبی که خشک نمی باشد، بر قیمت آن تا حد زیادی می افزاید. چرا که چاه یک آپشن بسیار مهم به شمار آمده و در این برهه که خشک سالی بر کشور چیره است، چاه آب حکم زندگی را دارد.

 

چاه نیز مانند ملک جدا از خرید و فروش اجاره نیز خواهدشد. بدین صورت که معامله ای انجام شده و هر دو طرف معامله با یک قیمت توافق کرده و در یک مدت زمان مشخص چاه در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت.

چگونه چاه آب دربست با پروانه شمال استان فارس خرید

برای خرید چاه نیاز به اقدامات چندان سختی نیست. چاه همانطور که ذکر شد، یک ملک به حساب آمده و دارایی فرد محسوب می شود. برای خرید املاک مختلف به کجا مراجعه می شود؟ قطعا به دفاتر مشاورین املاک

برای خرید چاه نیز اقدام اول رجوع به دفاتر مشاورین املاک شده و آپشن با توجه به چاه های موجود در منطقه و ان دسته از چاه هایی که برای فروش در دفاتر ثبت شده اند، اطلاعات لازم را در اختیار خریداران قرار می دهد. سپس با گردهمایی خریدار و فروشنده امکان خرید و فروش را فراهم کرده و چاه به فروش می رسد.

۰۹۱۳۳۵۰۵۳۷۸ پورسلیمان ۰۹۱۳۲۵۲۵۳۹۷ پوررضایی

پروانه چاه نیز به اسم فرد می باشد، که می بایست هنگام فروش اقدامات اداری ان انجام شده و به نام صاحب ملک گردد، تا حین بهره برداری و استفاده از چاه، مالک جدید دچار هیچ گونه مشکلی نشود.

 

 

 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
کانال تلگرام